dnia 17 czerwca br. w Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się panel dyskusyjny pn. „Mediacja gospodarcza – praktyczne problemy ”, organizowany w ramach ogólnopolskiego projektu „Centra Arbitrażu i Mediacji”, który jest koordynowany i prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Uroczystego otwarcia Panelu dokonał dr hab. prof. UŚ. Andrzej Torbus – Prezes Śląskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji Fundacji WPiA „Facultas Iuridica”.

Wydarzenie miało na celu wymianę wiedzy i doświadczenia między wszystkimi sędziami apelacji katowickiej a mediatorami, tak aby usprawnić działalność mediacji z zakresu prawa gospodarczego. Była to szansa poznania i przedyskutowania wzajemnych oczekiwań, a w rezultacie usprawnienia przebiegu mediacji w sprawach gospodarczych.

Celem spotkania było, także przedstawienie problemów, z którymi spotykają się sędziowie i mediatorzy, w trakcie przygotowania do mediacji. Spotkanie miało formę otwartej dyskusji, podczas której staraliśmy się wypracować schemat działania, który usprawni przeprowadzanie mediacji w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Panelu za wcięcie udziału w naszej dyskusji. Mamy nadzieję, iż nie zabraknie Państwa w trakcie kolejnych organizowanych przez nas wydarzeń.