Dnia 23 stycznia br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbył się panel dyskusyjny „Mediacje z udziałem przedsiębiorców”. Była to idealna okazja, aby wysłuchać ciekawych wystąpień prelegentów oraz wziąć udział w żywej dyskusji dotyczącej istoty mediacji oraz popularyzowaniu jej idei w społeczeństwie. Panel miał zwrócić uwagę odbiorców na szereg zalet, jakie niesie ze sobą mediacja w sprawach gospodarczych.

PROBLEMATYKA PANELU I JEGO UCZESTNICY

Panelistami byli zarówno mediatorzy, przedsiębiorcy jak i osoby ze środowiska sędziowskiego oraz prokuratorskiego, a także absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Wstęp do dyskusji zainaugurowali prof. dr hab. Andrzej Torbus – Prezes Śląskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji oraz prof. dr hab. Piotr Pinior.

Podczas Panelu zostały przedstawione kwestie dotyczące udziału prokuratorów w kierowaniu spraw do mediacji gospodarczej, porównania mediacji karnych a mediacji gospodarczych oraz oczekiwań sędziów co do mediatorów. Poruszono, także tematykę problemu wejścia nowych mediatorów na rynek usług mediacyjnych, odpowiedzialności cywilnoprawnej mediatora oraz  popularnych współcześnie mediacji w biznesie.

WNIOSKI NA PRZYSZŁOŚĆ

Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie na zorganizowany przez nas Panel. Mamy nadzieję, iż kolejna, planowana edycja wydarzenia będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. Główną ideą Śląskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji jest popularyzowanie wiedzy w zakresie mediacji. Dlatego też jeszcze raz dziękujemy, iż zdecydowali się Państwo wyrazić swoje opinie, które niewątpliwie mogą stać się asumptem do podjęcia stanowczych kroków, celem zwiększenia zaangażowania społeczeństwa w propagowanie mediacji. Każde nowe doświadczenie pomaga nam rozwijać swoją działalność i tym samym dziękujemy za dotychczasowe wsparcie naszym Sympatykom